Vítejte v diskuzi ENDURO TOURING TEAM

METALTEC-1 | Partner ENDURO-TEAM.CZ
Právě je 23 led 2018 17:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ložiska - výdrž?
PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 11:02 
enduro-team

Motorka: V-STROM 650 K8
Tak mi teď o víkendu na cestě odešlo ložisko v zadním kole. Šlo to ráz na ráz a protože se mi to stalo 150km od baráku a bylo to o víkendu tak jsem s tim musel opatrně dojet, ke konci už cvakalo v zadním kole fest. V servisu mi dnes doporučili vyměnit v zadním kole pro jistotu rovnou všechny 3 ložiska + prachovky atd, že prý se to dělá vždycky všechno... S tím jsem souhlasil, protože se chystám na 3-týdenní dovolenou a chci mít klid, že se to někde zase nevysype - i když cena 3 tis kvůli jednomu ložisku :roll: Je to normální, že odejde ložisko u stromka který má najeto 28tis km? Trochu mi vrtá hlavou, jestli jsem ho neoddělal třeba moc napnutým řetězem (řetěz jsem totiž měnil před týdnem). Napínám ho dle manuálu na výkyv 20-30mm, když je motorka na bočním stojanu. Těch 20-30mm tam má jít volně, nebo trochu silou?

Předmět příspěvku: Re: Ložiska - výdrž?
PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 14:31 
enduro-team

Motorka: DL-650
Spíš volně. Obvzlášť jestli jezdíš plně naložený.
Co se ložiska v zadním kole týče. Mě umřelo v cca 40ti tis, pak v 90ti tis. a teď zatím drží (120tis. km)
Přední jsem měnil jenom jednou a to ve 110ti tis. km

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 15:52 
enduro-team

to by se nemělo tak brzo podělat. Mám na předním pořád původní, na zadním jsem měnil v 65.000km ale zbytečně-nebylo to potřeba. teď mám na zadním 79.000km a nic mu není.
nemohlo se ti tam spíš při výměně řetězu něco dostat? nějaký svinstvo, nebo špatně namontovaná prachovka...

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 16:40 
enduro-team

Trinidad píše:
to by se nemělo tak brzo podělat. Mám na předním pořád původní, na zadním jsem měnil v 65.000km ale zbytečně-nebylo to potřeba. teď mám na zadním 79.000km a nic mu není.
nemohlo se ti tam spíš při výměně řetězu něco dostat? nějaký svinstvo, nebo špatně namontovaná prachovka...

Myslim, že ne. Na tohle si dávám bacha, aby se tam nic nedostalo. S prachovkou jsem při výměně řetězu ani nikdy jindy nehejbal a jinak tam snad neni co špatně složit. Utahuju momenťákem. Je mi to divný. Ale tak snad to byla prostě jen smůla na špatnej kus. Uvidim co mi řeknou v servise až to ložisko vyndaj. A asi teda budu taky raději míň napínat řetěz, jezdím 99% ve dvou a z toho ještě tak půlku plně naloženej (3kufry, tankavak)...

PříspěvekNapsal: 08 srp 2011 18:03 
enduro-team

Motorka: Black Bitch
Trojku za ložiska je tedy velekentus, za ty prachy bych to měnil taky :mrgreen:

Ja dával v 68 tk. jen přední ložiska protože mi je vykloktala Mitaska s boulí a nějak jsem dojet musel, garáž oprava byla za 200kč i s guferem a pixlou vazelíny co jsem nepotřeboval když jsem si koupil celozapouzdřená. Ložiska nejsou žádná věda stačí uplně obyčejná ja dal zo Slovenska za 68kč/ks a ne SKF bůchví vodkaď o sto dražší - jo nic už není to co bejvávalo.

Luboš Blažek

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 18:47 
enduro-team

Motorka: dl 650 V-Strom
Nemáte někdo prosím typové označení těch ložisek do kol ? Gufera jsou atypická kromě jednoho zadního to vím . Jinak já měnil v 55000 ložiska krku řízení přední kolo kmitalo ve vyšších rychlostech a když se zvedl předek do vzduchu tak měly řidítka v prostřední poloze jakoby aretaci od toho jak byly kuličky v kroužku vymačkané po výměně vše ok kupoval jsem normální kuželíková od ZKL za míň jak polovinu ceny náhradních z druhovýroby.

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 20:03 
enduro-team

Motorka: Suzuki V-Strom 650 K7
A jaky oznaceni maj ty kuzelikovy v krku a kolik staly? Asi me to taky ceka...

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 20:04 
enduro-team

PříspěvekNapsal: 09 srp 2011 20:48 
enduro-team

Barvajs píše:

kuželíková ložiska 320 06 AX 30x55x17 stálo mě to cca 200kč , prachovky jsem nekupoval podařilo se mě to sundat bez poškození

PříspěvekNapsal: 11 srp 2011 20:41 
enduro-team

Takže rozuzlení. Ložiska vydrží dýl, chyba byla u mě, protože mi v kole chyběl vymezovací kroužek pod rozetou. Ten jsem musel potratit při výměně řetězovky ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) .... Ten mimochodem stojí dalších 6 stovek, který jsem přidal ke 3 litrům za výměnu ložisek. Takže docela drahá chyba, kterou jsem vylepšil tim že jsem cestou ze servisu ztratil peněženku s dalšíma 6tis a všema dokladama ](*,) ](*,) ](*,) . Když se daří, tak se daří...

PříspěvekNapsal: 11 srp 2011 22:43 
enduro-team

Motorka: Suzuki DL1000 V-Strom
Rumy píše:
Takže rozuzlení. Ložiska vydrží dýl, chyba byla u mě, protože mi v kole chyběl vymezovací kroužek pod rozetou. Ten jsem musel potratit při výměně řetězovky ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) .... Ten mimochodem stojí dalších 6 stovek, který jsem přidal ke 3 litrům za výměnu ložisek. Takže docela drahá chyba, kterou jsem vylepšil tim že jsem cestou ze servisu ztratil peněženku s dalšíma 6tis a všema dokladama ](*,) ](*,) ](*,) . Když se daří, tak se daří...

Tak tos měl kámo hodně velkou smůlu..ale výměna ložisek za 3 tis.??není to nějak přehnaný? za to by byl malej servis na celým Stromu...

PříspěvekNapsal: 06 led 2012 19:42 
enduro-team

rozdělal jsem po 65000km zadní kyvku včetně přepákování (ta hliníková kolébka č1) a odpružení, přepákování jsem měl zčásti rozdělané před cca 25000km , z přepákování jsem opět vylil hnědou vodu s pískem, je to zespodu a stříká na to veškerej bordel (letos hodně pršelo :lol: ), poprvé jsem měl oddělanej hlavní čep kyvky a vydělaný vnitřní čepy, tam nějaká ta vazelína ještě byla ale taky i písek (problém je že se musí povolit výfuk-strašně blbej přístup), vše poctivě vymyto vyfoukáno kompresorem a nově namazáno.
Měnit za nové nebylo potřeba nic, po vyčištění se ložiska volně točí a čepy až na jeden (k tomu se dostanu dále) nejsou po povrchu nijak deformovaný, jediné opotřebeni je na guferech jehličkových ložisek , jsou obroušená od smíchaného prachu s mazivem, už tak dobře netěsní a ložisko je více náchylné na zanášení se , nejhůř na tom bylo ložisko 20X27X30 a čep (na obrázku č. 2 a 6) , to jsem tehdá bohužel neoddělal a nepromazal takže je mírně narezlé a v čepu jsou už vychozené válečky. Měl jsem možnost získat čep zdarma novej takže je to jediná preventivní výměna ale i tak s novou vazelínou by to dál funkci plnilo, jinak všechny ložiska jsou atypických rozměrů takže i dost drahá (trošku jsem se nudil tak jsem to dovybavil maznicema abych to nemusel furt promazávat nechal jsem se inspirovat starejma endurama)

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Naposledy upravil Kysin dne 06 led 2012 19:46, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 06 led 2012 19:45 
enduro-team

dostat se na boční ložiska na kyvce byl největší hlavolam nechtěl bych to někdy sundávat celý, muselo by to dolů aji s výfukem a tady mám na ukázku jak jsem udělal ty maznice

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Naposledy upravil Kysin dne 07 led 2012 00:11, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 06 led 2012 20:52 
enduro-team

A s těma maznicema jsi to udělal jak ? Dej sem fotky úprav... Já se do toho taky budu muset pustit, teda spíš zadat když to nemám kde dělat...

PříspěvekNapsal: 07 led 2012 00:40 
enduro-team

já to dřív normálka všechno šudlil v létě před barákem , ještě doted jsou tam po mě olejové fleky :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]